giovedì 9 giugno 2011

I miei libri in lingue straniere / Mes livres en langues étrangères

Polacco/ polonais 

Rozeznawanie czyli myślenie i działanie zgodnie z wolą Bożą
Dobrze wiemy, jak trudno jest dokonywać mądrych wyborów. Każdego dnia stajemy przed trudnymi decyzjami. Jak więc postępować roztropnie? Które drogi wybierać?
Kluczem do sukcesu jest odkrycie planu Bożego i poznanie Jego woli. Bóg pomaga nam zmierzyć się z życiem i wygrać każdą z codziennych bitew.
Książka porusza temat rozeznawania duchowego i daje wiele cennych i praktycznych wskazówek. Uczy myśleć i działać zgodnie z wolą Bożą. Jeśli sięgniesz po tę książkę, przekonasz się, że życie nie jest takie trudne.

Szatan istnieje!

 

wydawnictwo:
SALWATOR
Ta książka to coś więcej niż tylko świadectwo egzorcysty, jest bowiem także zwięzłym oraz przystępnym kompendium teologicznym na temat demonologii. Forma odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania na temat egzorcyzmów ułatwia odbiór trudnego tematu, czyniąc go bardziej zwyczajnym, bez niepotrzebnych.  

TO NIEPRAWDA ... ALE WIERZĘ!To jedna z niewielu książek, które mówią o zabobonach w sposób wyczerpujący, aktualny i przykuwający uwagę, a zarazem naznaczony odrobiną humoru. W swoich rozważaniach dotyczących zabobonności autor powołuje się na wyniki badań z zakresu antropologii, socjologii, historii i psychologii, by na koniec przedstawić refleksję teologiczną, która jest owocem nie tylko nauczania Kościoła, ale i jego osobistego doświadczenia kapłańskiego. Dzieło to jako wynik rzetelnych studiów nad zachowaniami o charakterze religijnym i świeckim odkryje przed czytelnikiem dziwne początki przesądów, tych starożytnych i tych współczesnych, niejednemu pomagając pozbyć się niera-cjonalnych lęków i infantylnych przekonań.

Spagnolo/ espagnol 

NO ES VERDAD… PERO LO CREO!  

 Croata/ croate 

Sotona i njegove zamke 

 Autor ovoga djela katolički je svećenik koji progovara o Sotoni iz iskustva svoje službe egzorcista. Ponovno iznoseći na vidjelo ovu gotovo zaboravljenu i potisnutu temu, rasvjetljava istine bez kojih je nemoguće voditi istinski kršćanski život. Borba koju on vodi protiv neprijatelja Božjega prava je služba oslobađanja i iscjeljenja koju obavlja nad osobama koje su pod vlašću demona. Podsjeća nas na riječi Svetoga pisma koje kaže da se Sin Božji utjelovio da bi uništio djelo đavla i svijetu donio radosnu vijest spasenja. Vrlo razborito i u duhu razlučivanja autor obrađuje teška pitanja kao što su đavolsko opsjednuće i razni uroci koji otkrivaju nazočnost i djelovanje Zloga. U obliku pitanja i vrlo razložnih odgovora autor želi osloboditi svakoga neutemeljena straha i dati uvjerljivo svjedočanstvo o pobjedi Krista i kršćanina nad zlom.
Na kraju knjige donose se molitve za oslobođenje namijenjene privatnoj uporabi koje nam pomažu učvrstiti povjerenje u pobjedu i svemoć Božje ljubavi.

Nessun commento:

Posta un commento